HEMEN BAŞVUR
KARŞILAŞTIRMA
loading

Türksat Kablonet İnternet Kampanyaları

Kablonet Nedir?

Günümüzde yüksek internet hızına artan taleplere cevap vermeye çalışan kablonet, kullanıcılara yüksek hızlı ve kesintisiz bir bağlantı deneyimi sunmayı amaçlamaktadır. Yeni adıyla kablonet olarak da bilinen internet hizmeti, yeni teknolojiler ile hizmet vermektedir. Kablotv altyapısını kullanarak kullanıcılara farklı bir deneyim sunmaktadır.

Kablonet Nasıl Çalışır?

Günümüzde yaygın olarak internet sağlayıcıları kara hattını kullanmaktadır. Kablonet ise uydu frekansları ile kullanıcılarına internet sağlar. TÜRKSAT A.Ş hizmeti olan servis, kullanıcılarına kesintisiz ve sabit fiber internet vaat etmektedir. Bu hizmeti kullanabilmek için bir telefon hattına gerek yoktur. Bilgisayarınıza bağlanacak bir modem ile internet hizmeti almaya başlayabilirsiniz. Tarife paketlerine göre 10-100 mbps arasında sabit internet hızı sunar.

Kablonet Avantajları Nelerdir?

Hizmete erişim kablotv altyapısı aracılığıyla gerçekleştirildiği için kötü hava koşulları gibi durumlarda bağlantınızda yavaşlama veya kopmalar yaşamazsınız. Bu sayede online oyunlarda ping problemine de çözüm getirmiş oluyor. Upload işlemlerinde de tatmin edici bir hız sunan kablonet, upload sırasında kullanılan datayı kotaya dahil etmez. Abonelik süresince ücretsiz e-posta hizmeti ve ücretsiz teknik destek sunar. Uygun tarifelerinin yanı sıra, kullandığın kadar öde tarifesi de mevcuttur. Hizmete sahip olabilmek için kablotv üyesi olmanız gerekmektedir. Bu hizmet ile birlikte mesafe sorunu da ortadan kalkmaktadır. İnternet sağlayıcısına uzaklığınız ile bağlantı hızınız arasında bir ilişki yoktur. Kablonet, kullanıcılarına geniş bant ağ teknolojisi sunmaktadır. Kablonet, tarifelerindeki hızları gerçek hız olarak nitelendirmektedir. Fiber internet hızının ADSL'e göre 50 kat daha fazla hız sunması bu hizmete olan ilgiyi arttırmıştır. Ancak günümüzde fiber internet her zaman vaat ettiği hızları vermemektedir. Fiziksel koşullar, hava durumu, kabloların eskimesi veya zarar görmesi gibi etkenler internet hızını etkileyebilmektedir. Sinyalini direkt olarak Türksat uydusundan alan kablonet, bu problemleri aşmış gözükmektedir.

Kablonet Hizmetini Nasıl Alabilirim?

Evinizde kablonet hizmetini alabilmek için altyapısına sahip olmanız gerekmektedir. Türkiye'de şu anda 24 ilde hizmet vermektedir. Bu iller: Manisa, Tekirdağ, Kayseri, Konya, Bursa, Samsun, Edirne, Yalova, Erzincan, Karaman, Gaziantep, İstanbul, Mersin, Erzurum, Antalya, Kocaeli, Balıkesir, Adana, İzmir, Denizli, Ankara, Eskişehir, Zonguldak olarak sıralanmaktadır. Siz de altyapı sorgulama hizmetini kullanarak, kablonet hizmetini alıp alamayacağınızı kontrol edebilirsiniz.

Kablonet Fiber İnternet

Fiber internet, fiber altyapı üzerinden ve fiber optik kablolar aracılığıyla sağlanır. Bu kablolar ışık sinyallerini kullanarak veri akışını sağlar. Bu sebeptendir ki hız olarak rakip tanımamaktadır. Ayrıca alternatifleri telefon hattı gerektirirken fiber internette böyle bir gereksinim yoktur. Gerek Türkiye'de gerek diğer Dünya devletlerinde son zamanlarda sahip olduğu bu gibi avantajlardan ötürü  kullanımı oldukça yaygın hale gelmiştir. Kablonet, diğer internet sağlayıcılarından farklı olarak kaynağını Türksat uydusundan alır. Bu sayede upload (yükleme) ve download (indirme) hızı aynıdır. Öteki internet sağlayıcılarının genelde aynı büyüklükteki dosyayı yükleme hızı indirme hızından daha düşüktür.

Fiber İnternetin Avantajları

Fiber internet taşıyıcısı fiber optik kablolar çekirdek, cam kılıf ve plastik kılıf olmak üzere 3 katmandan oluşmaktadır. Çekirdek denen katman ışığın geçtiği kısımdır ve insanların saç telinden daha ince bir yapıya sahiptir. Cam kılıf ışığın dışarı yansımasını önlerken plastik kılıf ise kabloyu fiziksel etmenlerden korur. Kullanılan kabloların yapıldığı malzemeler dolayısıyla daha az maliyetli ve çevre dostudur. Çünkü bakır telin aksine ısınma-soğutma sistemine ihtiyaç yoktur. Ayrıca fiber optik kablolar için daha az enerji gerekirken bakır kablolar daha yüksek enerjili elektrik kaynaklarına ihtiyaç duymaktadır.

Fiber optik kablolar sayesinde veri akışı oldukça hızlıdır bu yüzden ışık hızında internet olarak da adlandırılır. Kablonet fiber internetin kaynağı stabil olduğundan hava durumu gibi dış etmenlerden etkilenmez. Böylelikle vaadedilen internet hızı her koşulda elde edilir. Günümüzde bu çok dikkate alınan bir özelliktir. Çünkü artık birçok sistem ve mekanizma sürekli olarak internetten yararlanmaktadır. İnternette yaşanan herhangi bir kopukluk veya aksama/yavaşlama hayatımızı olumsuz etkileyecektir.

Kablonet'te Kaç Mbps Hız Destekleniyor?

Binanızın desteklediği maksimum değere göre kablonet internet hızı 10 Mbps ile 100 Mbps arasında değişiklik gösterir.

Kablonet Tarife Ücretleri Nelerdir?

Kablonet internet hizmeti ile ilgili kampanyalarımıza ve tarife ücretlerimize kablonet kampanyalar sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kablonet ile İlgili Sorunlarımı Nasıl Çözebilirim?

Başvuru ve kurulum sonrası yaşanan sorunlar (arıza) için 0850 804 4444 çağrı merkezimizden bize ulaşarak destek talebinde bulunabilirsiniz.

Daha Fazla Göster
EN HIZLI
İNTERNET
hız testi
Milyonlarca Kullanıcının Yaptığı Hız Testi Sonuçlarına Göre, Kablonet Türkiye'nin En Hızlı İnterneti Olarak Zirvedeki Yerini Korudu.
EN DÜŞÜK
ŞiKAYET
en düşük şikayet
Türkiye’nin en yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan markalarının belirlendiği sikayetvar.com A.C.E Awards 2019 (Achievement in Customer Excellence) Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. KabloTV ve Kablonet dijital yayın ve internet kategorilerinin 4. kez lideri oldu.
FİYAT
PERFORMANS
uygun fiyat
Türkiye'nin En Hızlı Fiber İnternetini Fiyat / Performans Oranı İle Size Sunuyoruz. Güncel Kampanyalarımızdan Yararlanmak İçin Tıklayın.

KABLONET HANGİ ŞEHİRLERDE VAR?

Türksat Kablonet, Kablotv, Kabloses Hizmetinin,
Aktif Olarak Verildiği İl ve İlçelere Aşağıdan Göz Atabilirsiniz.
harita
yay
Biz Sizi Arayalım?
Müşteri temsilcimiz, Sizi gün içerisinde güncel kampanya ve alt yapımızla ilgili bilgilendirme yapacaktır.
paket sihirbazı
Sizin için özelleştirilmiş
paketleri bulmanızı sağlar!
Seçiminizi yapın, sizin için özelleştirilmiş paketler seçmenizi kolaylaştıralım.
Türkiye'nin tek kablo operatörü olan TÜRKSAT A.Ş., tamamen kendine ait fiberoptik altyapısı sayesinde Kablo TV hattı üzerinden fiber Uydunet internet ve Teledünya HD tv yayın hizmeti vermektedir. 10 Mbps'den 1000 Mbps'ye kadar tarife seçenekleri ile telefon hattına ihtiyaç duymayan yüksek hızlı internet, gerçek geniş bant kalitesinde evlerinize kadar hizmet vermektedir.