HEMEN BAŞVUR
KARŞILAŞTIRMA
loading

Kablonet Fiber İnternet Kampanyaları

Kablonet Fiber İnternet

21.yüzyılda internet teknolojileri her geçen gün daha da iyileştiriliyor ve fiber internet kullanan insan sayısı her geçen gün artıyor. Süper Kablonet ise bu kullanıcılara sağladığı fiber internet hizmetini daha da hızlandırmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Son yıllarda internet sağlamak için kullanılan en güncel teknoloji olan fiber altyapı teknolojisi, ülkemiz dahil dünyanın dört bir yanında kullanılmaktadır. Fakat Türkiye’deki bazı internet sağlayıcılar altyapı bazında sorun yaşayarak kullanıcılarından tepki toplamaktadır. Tüm altyapı çalışmaları Türksat A.Ş tarafından üstlenilen, gelişmiş Türksat uyduları yardımıyle kesintisiz internet, televizyon ve telefon hizmeti sağlayan Türksat Kablo altyapısı, yeni ve mevcut müşterilerini avantajlı kampanyalarla karşılıyor. Şimdilik türkiye’nin 24 ilinde ve ilçesinde altyapısı bulunan kablonet, her yeni günde yaptığı yeni altyapı çalışmalarıyla 81 ilde hizmet verme politikasına adım adım yaklaşıyor.

Fiber İnternet Nedir?

Fiber internet, yüksek hızlarda internet kullanımına olanak sağlayan, yer altından geçen cam yapıdaki fiberoptik kablolar tarafından oluşturulan altyapı üzerinde operasyon sağlayan gelişmiş internet teknolojisine denir. Fiber kablolar iç kısmında iletkenliği yüksek seviyede tutarken dış kısmında da dayanıklı olması açısından elyaf, plastik malzemelerin yanında cam da içerir. Tüm bu malzemelerin bir araya gelmesi demek, evlerinde oturan bizler için yüksek hızda internet anlamına geliyor. Dünya çapında fiber internet teknolojisi gelişip her yerleşim yerine fiber optik kablo altyapısı çekilmeden önce kullandığımız bakır internet kabloları bizi yıllarca internet bağlantısı konusunda idare etmiş olsa da fiber kablolarla kıyasladığımızda çok büyük dezavantajları olduğunu görüyoruz. Öyle ki günümüzde yeni fiber internet alacak insanlar bulundukları konumda fiber altyapı olmadığında aldıkları internet hizmetinden hiç memnun kalmıyor. Bu dezavantajların sebebi, eski bakır internet kablolarının kesit bazında ince olması ve eski üretim teknolojisinden kaynaklı maksimum desteklenen hız boyutunun az olması. Fiber optik kabloların kesitleri bakır kablolara göre çok daha fazla olduğundan, içerisinde elyaf ve plastik yapıda yüzlerce, hatta binlerce kablo tanesi bulundurarak internet iletiminin daha hızlı gerçekleşmesine olanak sağlıyor.

Fiber İnternet Avantajları

Fiber optik bağlantının kullanıcılara sağladığı avantajlar ise çeşitli kategorilerde teker teker belirtilebilir. Bunlardan ilk ve en önemlisi ise yüksek hızda internet bağlantısı sağlaması olarak dikkat çekiyor. Fiber altyapıya haiz bir web bağlantısı, online ortamda ışık hızında veri taşıdığı için client’a (internet kullanıcısı) 1000 Mbps’e varan yüksek internet hızı sağlayabiliyor. Bu da eskiden sadece sunucuların barındırıldığı veri merkezlerinde görülebilen yüksek hızların günümüzde küçük ev ortamında da görülebilmesini sağlıyor. Yüksek download hız verilerinin yanında artık aynı oranda upload (gönderme) hızı da alınabiliyor. Kablonet’in simetrik tarifelerinde günün 24 saati kesintisiz indirme/gönderme yapılabiliyor. Herhangi bir sınırlamaya doğal olarak tutulmayan yükleme hızı, altyapınızın izin verdiği ölçüde sunulabiliyor. Bunun yanı sıra fiber netin sunduğu bakışımlı bağlantı desteği, veri yükleme ve indirme hızlarını eşitleyerek kullanıcıların çok daha yüksek hızlara erişmesine yardımcı oluyor. Fiber interneti evimize kadar getiren cam yapıdaki altyapı kablosu ince yapısından dolayı sadece internet bağlantısının aktarımında kullanılabilmektedir. Bu durum dezavantaj gibi görünse de aslında birçok avantajı bulunmaktadır. Örneğin sabit telefon hizmeti kullanmanıza gerek kalmadan sadece fiber internet hizmeti alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yalın internet hizmetine başvurup, dairenizdeki hat kablosunu doğrudan modeme takmaktır. Avantajlardan belki de gençleri en çok memnun edeni fiber optik altyapıyla birlikte neredeyse iki kat düşmüş gecikme süreleri. İnternet üzerinden çok oyunculu olarak oynanan oyunlarda gecikme süresi (ping) milisaniye cinsinden olsa da %30 oranında yükselmesi bile oyun içerisinde kritik kayıplar yaşanmasına sebep olabiliyor. Fiber internet hizmetiyle artık ping sorunu ortadan kalktı. Çünkü fiber optik kabloların internet verisini anlık olarak 300 bin km hızla aktardığı söyleniyor. Bu yüzden birçok kampanyada ışık hızında internet kelimesini görebilirsiniz. Eğer siz de ışık hızında fiber internet hizmeti almak istiyorsanız ister yalın internet alın ister sabit telefon hattı ile almak isteyin, Kablonet internet paketlerini incelemeden karar vermeyin. Gelişmiş kablo altyapısıyla 7 gün 24 saat kesintisiz internet bağlantısı imkânı sunan kablonet, yeni abonelerine sunduğu cazip kampanyalarla bir numaralı tercih olmaya devam ediyor.

EN HIZLI
İNTERNET
avantaj
Milyonlarca Kullanıcı Hız Testi Yaptı ve Kablonet Türkiye'nin En Hızlı İnterneti Olarak Zirveyi Paylaştı.
EN DÜŞÜK
ŞiKAYET
avantaj
Türkiye’nin en yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan markalarının belirlendiği sikayetvar.com A.C.E Awards 2019 (Achievement in Customer Excellence) Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. KabloTV ve Kablonet dijital yayın ve internet kategorilerinin 4. kez lideri oldu.
FİYAT
PERFORMANS
avantaj
Türkiye'nin En Hızlı Fiber İnternetini Fiyat / Performans Oranı İle Size Sunuyoruz. Güncel Kampanyalarımızdan Yararlanmak İçin Tıklayın.

KABLONET HANGİ ŞEHİRLERDE VAR?

Türksat Kablonet, Kablotv, Kabloses Hizmetinin,
Aktif Olarak Verildiği İl ve İlçelere Aşağıdan Göz Atabilirsiniz.
avantaj
avantaj
Biz Sizi Arayalım?
Müşteri temsilcimiz, Sizi gün içerisinde güncel kampanya ve alt yapımızla ilgili bilgilendirme yapacaktır.
avantaj
Sizin için özelleştirilmiş
paketleri bulmanızı sağlar!
Seçiminizi yapın, sizin için özelleştirilmiş paketler seçmenizi kolaylaştıralım.
Türkiye'nin tek kablo operatörü olan TÜRKSAT A.Ş., tamamen kendine ait fiberoptik altyapısı sayesinde Kablo TV hattı üzerinden fiber Uydunet internet ve Teledünya HD tv yayın hizmeti vermektedir. 10 Mbps'den 100 Mbps'ye kadar tarife seçenekleri ile telefon hattına ihtiyaç duymayan yüksek hızlı internet, gerçek geniş bant kalitesinde evlerinize kadar hizmet vermektedir.