HEMEN BAŞVUR
KARŞILAŞTIRMA
loading

İnternet hayatımızın her yerine yayılmaya devam ederken hızlı bir internet hizmetine olan ihtiyacımız da her geçen gün artıyor. İnsanların akıllı telefonları kullanmaya başlamasıyla popülaritesi giderek artan sosyal medya mecraları internet kullanımını büyük ölçüde arttıran etkenlerden biri olsa da devamında yapılan inovasyonlar iş hayatının da dijitalleşmesine zemin hazırlayarak kurumsal firmaların hızlı internet ihtiyaçlarını arttırdı. Öyle ki artık iş geliştirme ve yönetim süreçleri bile online uygulamalar üzerinden çok daha fonksiyonel ve hızlı olarak yapılabiliyor. Eğlence, iş, eğitim sektörlerinin yanı sıra devlet daireleri de birçok işlemi dijital ortama taşıyarak hem fiziksel yoğunluğu azalttı, hem de işlemlerin gerçekleşme hızını arttırdı.

Bu bağlamda hızlı internet hizmetine duyulan ihtiyaç büyük ölçüde artarak ülkeler çapında fiber altyapıya yatırım yapılmasını sağladı. Fiber internet hizmeti ile ofis, ev, eğlence mekanları ve diğer kuruluşların internet hızlarının yüksek olması insanlar için büyük önem arz ediyor. İnsanlar kısa sürede dosya indirmek ve göndermek için, evde kesintisiz film izleyebilmek ve müzik dinleyebilmek için yüksek hızda internet hizmetine ihtiyaç duyuyor.

İnternet sağlayıcı firmalar ise potansiyel müşterilerinin ilgisini çekmek ve mevcut müşterilerinin memnuniyetini arttırmak için birçok altyapı çalışması gerçekleştiriyor. Bu alanda Türksat Anonim Şirketi tarafından ülkemizde işletilen Kablonet İnternet hizmeti, KabloTV altyapısına sahip binalarda sağladığı yüksek hızda internet ve televizyon hizmeti ile kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Türksat Kablonet İnternet, yüksek hızda interneti uygun fiyatlı kampanyalarıyla insanlara sunarak bu alandaki ihtiyaca yönelik kaliteli bir hizmet sunuyor.

Müşterilerine kesintisiz ve yüksek hızda internet hizmeti sağlayarak müşteri memnuniyetini ön plana alan Kablonet, rakiplerinin yanında ekonomik bir fiyat politikası izleyerek kullanıcılarına tam bir fiyat/performans hizmeti sunuyor. Türksat kablonet, dünya standartları boyutunda çalışan bir internet sağlayıcı olmayı hedeflerken, kendine özgü fiber kablo altyapısı üzerinden şu an için Türkiye’nin 24 ilinde (Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bolu, Bursa, Denizli, Edirne, Eskişehir, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Samsun, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak) hizmet vermekte olup, her geçen gün altyapı ağını genişletme yönünde çalışmalar yapmaktadır.

Uzun yıllardır yeni kullanıcıları bünyesine katarak gelişmeye devam eden Kablonet internet hizmeti sürekli yenilikçi kampanyalar ile ekonomik fiyat politikası hedefini aklından çıkartmazken, yüksek hızda internet kalitesini de koruyor. Bu anlamda kullanıcılardan ve internet kalite standartlarını kontrol eden birimler tarafından tam not almayı başarıyor. Özellikle internet hız testi gerçekleştiren kullancılar, kablonet'in üstün download ve upload hızlarından memnun kalıyor.

Türksat Kablonet İnternet

Türkiye’nin 24 ilinde ve o illerin birçok ilçesinde fiber internet hizmeti sağlama görevini üstlenen Kablonet, kendisini rakiplerinden özgün KabloTV altyapısı ve daha güçlü ve hızlı bir internet altyapısı için yaptığı arge çalışmalarıyla ayırıyor. Altyapı olarak oldukça güçlü olan Türksat firması, lokasyon bazlı negatif etki yaratacak olumsuz koşullarda bile fiber internet hizmetinin kalitesinden ödün vermeyerek profesyonelliğini koruyor.

Kablonet firması diğer internet servis sağlayıcı (ISS) lerin aksine evlere, iş yerlerine ve diğer yapılara internet hizmeti sağlamak için herhangi bir telefon altyapısına ihtiyaç duymayarak sadece kendi kabloTV altyapısı ile internet sağlayabiliyor. Sinyallerini Türksat uyduları aracılığı ile alan firmanın internet ve televizyon hizmetlerinde teknik aksaklıkların minimalize edilmesinden dolayı kesinti yaşanmaması da büyük bir avantaj.

Kablonet internet abonesi olan kullanıcılar tarifelerinde hangi hız varsa o hız üzerinden kullanım süresi boyunca fiber internet hizmeti alırlar. Kullanım boyutuna göre internet hizmetinin hızında veya fiyatında herhangi bir değişiklik olmaz. Detaylı bilgi için kablonet kampanyalar sayfamızı inceleyiniz.

Kablonet abonesi olmak için potansiyel abonelerin bulundukları şehirde KabloTV şebekesinin olması, binalarının bulunduğu bölgede ise Kablonet internet hizmetinin bağlanabilmesi için gerekli Türksat KabloTV altyapısı bulunması yeterli oluyor. Türksat Kablo’nun tüm avantajlarından yararlanmak için hemen altyapı sorgulama sayfamızdan bulunduğunuz yerde türksat kablonet altyapısı var mı öğrenebilirsiniz.

Rakiplerine göre ekstra birçok avantajı bulunan Kablonet. Sabit ücretlerle yüksek hızlı internet kullanımına erişmek Kablonet ile mümkün olurken kişiler birçok avantajı da çok uygun fiyatlardan elde etme imkânı buluyor. Geniş bant internet erişimi mantığıyla çalışan Kablonet internet hizmeti, kullanıcılara fiber hızda kesintisiz internet sağlamak, kalite standartlarını üst seviyede tutmak ve uygun fiyat politikasıyla hizmete devam etmek için çalışıyor.

Neden Kablonet İnternet Kullanmalıyım ?

Kullanıcılar yüksek hızda fiber internet ihtiyaçlarını gidermek için internet servis sağlayıcıların müşteri yorumlarına, kampanya ve tarifelerine bakarak en çok memnun kalacakları firmayı tercih etme eğiliminde oluyorlar. Kablonet firması fiber internet altyapısına ve müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik çalışmalara büyük ölçüde zaman ayırmasından dolayı Türkiye’de en çok tercih edilen ISS firmalarından biridir. Kablonet kesintisiz internet hizmetini en uygun fiyatlarla sağlayarak müşterilerinin memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Türksat Kablonet internet hizmetini kullanmak isteyenler, evlerinde herhangi bir telefon altyapısına ihtiyaç duymuyor. Türksat’ın kendine özgü kablotv altyapısı ile kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde tarifelerinde yazan internet hızını taahhüt süreleri boyunca kullanan müşteriler, Türksat uydularının yüksek kalitedeki yayınları ile KabloTV hizmetini de kullanabiliyor. Türkiye’nin tek kablo operatörü Türksat A.Ş sayesinde müşteriler binaları desteklediği taktirde 100 Mbps’e kadar Kotalı/Kotasız, Akıllı Sınırsız ve Simetrik internet tarifelerini kullanabiliyorlar. Kablonet’in avantajlarından biri de bu tarifeler ile evine internet alan kullanıcıların telefon hattı kullanma zorunluluğu bulunmaması. Kablonet internet hizmetini kablotv altyapısı üzerinden aldıkları için de evlerinin balkonunda görüntü kirliliği yaratan çanak anten kullanmak zorunda da kalmıyorlar.

İnternet tarifelerinde ve kampanyalarında potansiyel müşterilerine ulaşılabilir fiyat etiketlerinde sınırsız internet kullanımı vadeden Kablonet, internet aboneliği sürecini kolaylaştırırken müşterilerin de daha az işlem sürecinden geçmesini sağlıyor. Bu da müşteri memnuniyetini arttıran faktörler arasında.

Sürekli güncel internet kampanyalarıyla her yaş grubundan müşterilerine eğlenceli ve ekonomik internet tarifeleri sağlayan Kablonet’te kullandığın kadar öde, Sınırsız, Son Sürat İnternet, Simetrik, Akıllı Sınırsız gibi tarifeler mevcut. Bu tarifeler her sektörün ve kullanıcının özel ihtiyacına göre şekillendirilerek doğru kişiye doğru hizmetin verilmesini kolaylaştırmakta.

Kablonet avantajlarından bir diğeri ise türksat kablo altyapısı sayesinde internet hızı, ping değeri, upload ve download değerleri hiçbir çevresel faktör tarafından kötü etkilenmeyerek sizlere son hızda fiber interneti kesintisiz olarak sağlamasıdır. Diğer internet servis sağlayıcılarından hizmet alan kullanıcılar genelde evlerinde fiber kablo altyapısı bulunmaması sebebiyle kötü hava şartları ve çevresel faktörler yüzünden internet hızlarında düşüş, ping değerinde artma ve internet bağlantısında kopma sorunu yaşamaktadırlar. Ancak kablonet kendine özgü KabloTV altyapısını kullandığından dolayı ağ üzerindeki her cihaza eşdeğer internet gücünü sağlayabilmekte. Üstelik kurumsal olarak hizmet almak isteyen müşteriler Statik IP hizmeti sayesinde global ağa kurumsal olarak katılabilmekte.

Kablonet İnternet Altyapısı Güçlü Mü?

Kablonet Türksat şirketinin son yıllarda altyapı çalışmalarını hayli hızlandırdığı internet servisidir. Çalışmaların bu denli arttırılmasının başlıca sebeplerinden biri Türksat Kablo hizmetine olan taleplerin artmasıdır. İnternet alt yapı kalitesi olarak diğer operatörlere nazaran kendi özgün kablo internet hattını kullandığından avantajlı durumda bulunan kablo net firması, 10 Mbps’den 100 Mbps ye kadar limitsiz, sınırsız, akıllı sınırsız, duran kotalı tarifeler gibi birbirinden farklı, her ihtiyaca yönelik ev interneti seçenekleriyle kablolu internet hizmetinde çığır açmaktadır. Müşteri memnuniyeti denince kablonet müşteri hizmetleri de kullanıcıların aklında oldukça iyi bir izlenim bırakıyor. Kablonet online destek sistemi üzerinden oluşturduğunuz destek taleplerine mümkün olduğunca aynı gün içerisinde çözüm üretilmeye çalışılıyor.

Türksat Kablonet

Fiber internet kampanyaları konusunda da yeni başvuru yapacak olan müşterilerine oldukça cömert davranan, kablonet internet hizmeti rakiplerine göre oldukça rekabetçi fiyatlar ve özellikler sunmakta. Tek bir kablo şebekesi üzerinden DOCSIS 3.0 standartlı modemler ile evde hem kablo tv  (bein sports, sinema, eba tv vb. kanallar) bulunurken, hem de kabloses ile ev telefonu bulunabilmektedir. Bütün bunların üstüne sektördeki en hızlı internet firmaları arasında olan Turksat kablonet internet hizmeti de eklenince, kullanıcılar zaman kaybetmeden kablonet internet başvurusu yapıyorlar.

Türksat Kablonet İnternet Fiyatları

Türkiye genelinde İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Mersin illeri dahil toplamda 24 ilde Türksat kablonet internet altyapısı mevcut. Kablonet abonesi olmak isteyen müşteriler öncelikle altyapı sorgulama sayfasından bulundukları il ve ilçede Türksat Kablo altyapısı olup olmadığını öğrendikten sonra Türksat Fiber internet hizmetine abone olabilirler.

Türksat kablo abonesi olmaya karar verdiyseniz, binanızda kablo net altyapısı da mevcutsa geriye sadece en uygun internet kampanyaları arasından ev interneti için kendi ihtiyaçlarınıza göre seçim yapmanız kalıyor. Kablonet tarifeleri hız, kullanım, süre bazlı ayarlanırken tarife fiyatları da her bütçeye uygun olarak ayarlanmaktadır.

Size en uygun fiber internet kampanyasını seçerken ilk dikkat etmeniz gereken nokta internet hızı. Kablonet hız testi sonuçlarında yüksek değerler almak istiyorsanız 100 Mbps’e kadar hızda fiber internet kampanyalarımızdan yararlanabilirsiniz. Eğer internet kullanımınız fazla olacaksa, büyük data alışverişinde bulunacaksanız kesinlikle sınırsız internet kampanyalarımıza göz atmalısınız. Profesyonel anlamda dosya upload/download işlemi yapacak kullanıcılarımız için Simetrik İnternet paketleri de kablonet kampanya seçenekleri arasında mevcuttur.

 

Kablonet internet, Türkiye’nin internet hızını, anlayışını değiştiren köklü bir telekomünikasyon firmasıdır. Türksat internet olarak da bilinen bu oluşum, interneti 1997 yılından bu yana kesintisiz ve hızlı bir şekilde kullanıcılara iletmektedir. Kendi alt yapısını kullanan firma, tek bir hat ile içinde Kablonet Beinsports da bulunan Kablo TV, Kablo Ses paketlerini hizmetinize sunmaktadır.

Türksat internetin iletişim ağı kuvvetlidir. Bu bakımdan Kablonet arıza ihbarlarını gerekli birimlere hemen aktararak kısa zamanda çözüme ulaştırır. İnternetin neredeyse “her şey” olduğu iletişim çağında, bu oldukça önemlidir.

Türksat Kablonet Nedir?

Kablo TV internet evde internet hizmeti yanında kurumsal internet paketleri de bulunan bir internet dağıtım firmasıdır. Firmanın diğer internet sağlayıcılarından en önemli farkı internet hizmeti vermek için telefon hattına ihtiyaç duymamasıdır. Bir geniş bant internet hizmeti olan, kaliteli, hızlı ve en önemlisi kesintisiz bir internet deneyimi yaşatmaktadır.

Hizmet, sadece hızlı internet sağlamak değildir. Türkiye’nin en popüler kanallarını evinize getiren Kablo TV ve kusursuz bir iletim performansına sahip Kablo Ses hizmetlerini de vermektedir. Peki Kablonet TV de hangi kanallar var?

Pakette bahsedilen televizyon kanalları, ulusal ve haber kanallarını içermektedir. Ayrıca spor, sinema ve belgesel dallarında özel yayın yapan ücretli kanallar da paket olarak sunulmaktadır. Futbolun nabzını tutan Bein Sports Paketi Kablo – Türksat bu paketlerden birisidir. Ayrıca Kablonet Altın Sinema Paketi, on iki farklı sinema paketini içermektedir. Tüm paketlerde giriş ve üst paket seçenekleri mevcuttur.

Kablonet Nerelerde Var?

Kablonet nerede var sorusu, onun kaliteli ve hızlı internet misyonu ile doğrudan ilgilidir. Firma, kendi alt yapısını kullanarak hizmet sağladığı için şimdilik Türkiye genelinde İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Mersin illeri dahil toplamda 24 ilde hizmet vermektedir. Büyüyen ve gelişen sistemiyle daha da çok ile hitap etmeyi planlayan Türksat kablo internet, hizmet verdiği illerde alt yapısı sayesinde kolay kurulmakta ve firma, internet hızını size söz verdiği şekilde ulaştırabilmektedir. Adresinizde ya da bulunduğunuz bölgede hizmet aktif mi değil mi öğrenmek için Kablonet alt yapı sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

İnternet alt yapısı olan bölgelerde, internet kesintisi sıra dışı durumlar haricinde yaşanmamaktadır. Kullanılan özel kablo sistemiyle kullanıcıya interneti en hızlı ve kesintisiz şekilde ulaştırdığı için arıza, kesinti gibi olumsuz durumların yaşanma olasılığı çok düşüktür.

Kablonet Ne Kadar Hız Alırım?

“Kablonet ne kadar hız alırım” sorusunun doğru cevabı için önce alt yapı testini yapmalı ve tavsiye edilen modemi edinmelisiniz.

Fiber internet hızı, seçtiğiniz pakete göre 100 Mbps’ye kadar çıkmaktadır. Kablo Net internet tarifeleri ise 10 Mbps’den 100 Mbps’ye kadar değişmektedir. Fiber internet kampanyaları olan tarifelerde en az 50 Mbps’ye kadar internet hizmete sunulmaktadır. Evde internet kampanyaları kapsamında en hızlı ve kesintisiz interneti sunan firma, bu kalitesini hem kendi alt yapısında hem de DOCSIS 3.0 standartlı modemler kullanmasına borçludur.

Kablonet internet hızı nasıl, sorusunun yanında hizmetin bedeli de önemlidir. Türksat internet, kendi alt yapısından tek bir kablo ile hizmet sağladığı, telefon ya da başka bir alıcıya ihtiyaç duymadığı için hizmet bedeli, her bütçeye uyacak şekilde belirlenmiştir.

Kablonet'in internet hız testi çok kolay şekilde yapılır. Siz de bu basit test aracı ile internet kalitenizi ölçebilirsiniz.

Kablonet Nasıl Bağlanır?

Kablonet kaç günde bağlanır ya da bağlantı esnasında kırma dökme olur mu, kablo fazla ortalıkta durur mu? Bunlar önemli sorulardır ve aynı zamanda Türksat Kablonet'in çokça tercih edilmesinin arkasındaki nedendir. Başvuru yapıldıktan birkaç gün sonra internetinizi kullanıma hazır hale getiren bir sistemle çalışır. Sistem şöyle işler:

Başvuru alındıktan sonra bölgenizle ilgilenen kurulum ekibi sizi çok kısa bir süre sonra arar.

Evinizin ve sizin uygun olduğunuz bir tarih birlikte belirlenir.

İnternet alt yapısı, binanızda bulunduğu için bir kablo ile hem televizyon hem de internet bağlantısı yapılmaktadır

Türksat internet, Kablo TV alt yapısını kullanarak çalışır. Bu bakımdan da telefon hattına ihtiyacınız olmaz. Modem ve internet kurulumunu anında yapılır ve size sadece kesintisiz hizmetin tadını çıkarmak kalır.

Neden Kablonet Kullanmalısınız?

İnternet hız testi yapıldığında, internet hızının size söz verilen hız olduğunu görürsünüz. Tercih ettiğiniz pakete göre 10 ila 100 Mbps’ye kadar internet hızını hız testinde ölçebilirsiniz. Kablonet’in internet hızı, Turksat uydusu üzerinden çekildiği için kaliteli bir hizmet alırsınız.

Kablonet internet kesintisi şikayetini en az alan firmadır. Bunun nedeni de sunulan fiber internet hizmetinin olumsuz çevre koşullarından etkilenmemesidir. Örneği yağmurun yağması, fırtına olması ya da kar yağması gibi çevresel koşullar, internet kaliteniz olumsuz yönde etkilemez. Bunun en önemli nedeni de evde fiber internet yapısının uyduya bağlanmasıdır.

Kablonet internet paketleri ekonomiktir, her bütçeye uygundur. En düşük internet paketi 10 Mbps internet sunmaktadır. Üstelik yılın büyük çoğunluğunda kampanyalar yapılır. Temel paket ve üst paket seçenekleri bulunduğu için tarife seçeneği oldukça fazladır.

Kablonet arıza oranı en düşük internet sağlayıcılarındandır; ayrıca kablonet şikayet konularını en hızlı şekilde çözüme kavuşturan, misyonunda %100 müşteri memnuniyeti olan ve bunu sağlayan yerli ve milli bir markadır.

Kablonet Hangi Modem Daha İyi?

Turksat alt yapısına uygun olan modemleri tavsiye edilmektedir. Fiber internet için DOCSİS uyumlu olması gerekmektedir. Fiber internet uyumlu modemler Docsis 2.0 ve Docsis 3.0 modemlerdir.

Kablonet uyumlu modemlerde, verilen internet hızına uygun olmayan modemler, online olmamaktadır. Bu bakımdan alınacak tarife ile modem uyumu önemlidir:

20 Mbps altı internet tarifeleri için Docsis 2.0 modemler uygundur.

Docsis 2.0, 16 Mbps hıza kadar desteklemektedir.

20 Mbps ve üstü kablonet fiber internetler için Docsis 3.0 uygundur.

Kablonet'in modemleri, internet tarifesi yanında çok düşük bir ücret karşılığında kiralanmaktadır. Her internet kampanyasının altında kampanyadaki internet hızına uygun modemler sunulmaktadır. Cihazlar bölümden ayrıca modemlere göz atabilir.

Size En Uygun İnternet Paketini Birlikte Bulalım

Türksat Kotalı – kotasız internet paketleri ile sizlerle buluşmaktadır. Sürpriz faturalar ile karşılaşmamanız için Duran Kotalı İnternet Paketi, günün her saatinde aynı interneti kullanmıyorsanız Akıllı Sınırsız İnternet Tarifesi, günün her saatinde sabit bir ücretle kullanabileceğiniz kotasız olan Sınırsız İnternet tarifesi en çok tercih edilen internet tarifeleridir.

Sıkça sorulan Kablonet nitro promosyon nedir, sorusu önemlidir. Nitro promosyonu sanılanın aksine bir internet paketi değil bir servistir. Nitro hizmetini ya da servisini satın alan Kablonet fiber internet kullanıcısı, satın aldığı dakikadan itibaren 100 Mbps’ye kadar olan interneti 24 saat boyunca kullanır. Örneğin 23.03.2021 tarihinde 16.30’da alınan Nitro, 24.03.2021 16.30 tarihine kadar geçerlidir. Üstelik Nitro internet kapsamında olan veri kullanımı mevcut tarifedeki hızı ve kotayı etkilemeyecektir. Bir evde internet ya da fiber internet kullanıcısı Nitro servisini ayda beş kez kullanabilir.

İnternet paketlerinin hepsi size çok iyi geliyor, aralarında tercih yapamıyorsanız “paket bul” sistemini kullanabilirsiniz. Paket bulma sihirbazını kullanarak aylık internet kullanımınıza göre var olan Kablonet internet paketleri arasından sizin için en uygun olanını seçebilir, evde fiber internetin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Kablonet Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Kablonet, Türkiye'nin önde gelen internet hizmet sağlayıcılarından biridir. Kablonet'e başvurmak oldukça kolaydır ve birkaç farklı yöntem bulunmaktadır.

Öncelikle, Kablonet internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Kablonet'in resmi internet sitesine girdikten sonra, "Abonelik Başvurusu" veya "Hemen Başvur" gibi bir seçenekle karşılaşacaksınız. Bu seçeneği tıkladıktan sonra, size yönlendirilen sayfada gerekli bilgileri doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca, Kablonet müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek de başvurunuzu yapabilirsiniz. Kablonet müşteri hizmetleri numarasını arayarak, size verilen bilgileri doldurarak veya müşteri temsilcisi ile görüşerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kablonet ayrıca, internet sitesinde yer alan "Bayilerimiz" bölümünden de başvuru yapmanıza olanak sağlamaktadır. Bu bölümden size en yakın Kablonet bayisini bulabilirsiniz ve bayi ile iletişime geçerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sonuç olarak, Kablonet başvurusu oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Kablonet'in internet sitesi üzerinden, müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek veya en yakın Kablonet bayisine başvuru yaparak internet hizmetinden faydalanabilirsiniz.

 

Kablonet Nasıl Çalışır?

 

Kablonet, internet hizmeti sağlamak için fiber optik ve kablo bağlantılarını kullanır. Kablonet'in fiber optik altyapısı, müşterilere yüksek hızlarda internet erişimi sağlar. Fiber optik bağlantılar, ışık sinyalleri ile veri iletişimini sağlar ve çok daha hızlı ve güvenilir bir internet bağlantısı sunar.

Kablonet'in kablo bağlantıları da yüksek hızlı internet erişimi sağlar. Kablo bağlantıları, müşterinin evine gelen kablo ile internet hizmeti sağlar. Kablonet, bu kablo bağlantılarını özel olarak tasarlamıştır ve müşterilerine kesintisiz bir internet hizmeti sunar.

 

Kablonet Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

 

Kablonet, fiber optik ve kablo altyapısı kullanarak hizmet veren bir internet sağlayıcısıdır. Kablonet'in fiber altyapısı, Türksat'ın ağı üzerinden sağlanmaktadır. Kablonet, fiber optik teknolojisini kullanarak yüksek hızda internet erişimi sunmaktadır. Kablo altyapısını kullanarak da internet hizmeti sağlayan Kablonet, bu altyapı sayesinde daha geniş bir bölgede hizmet sunabilmektedir. Kablonet'in kullandığı altyapılar, yüksek hızlı ve kesintisiz internet deneyimi sağlamak için sürekli olarak yenilenmektedir.

 

Kablonet Ne zaman Bağlanır & Aktif olur?

 

Kablonet internet hizmeti, abonenin başvuru yaptığı tarihten itibaren yaklaşık 5-7 iş günü içerisinde bağlanır ve aktif hale gelir. Bu süre, abonenin ikamet ettiği bölgeye ve altyapı durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Başvuru sırasında, abone adına kayıtlı bir telefon hattının olması gereklidir ve bağlantı işlemi genellikle bu hatta yapılır. Kablonet, müşterilerine bağlantı işlemleri sırasında profesyonel teknik destek sunar ve abonenin internet hizmeti sorunsuz bir şekilde aktif hale gelir. Kablonet'in sunduğu hizmet, yüksek hız ve kaliteli bir internet deneyimi için gerekli tüm teknolojik altyapıya sahiptir.

Daha Fazla Göster
Kablonet Nedir?

Kablonet, eski adıyla uydunet. Binanızdaki KabloTV altyapısı üzerinden size sunulan yüksek hızda internet hizmetidir.

Kablonet’in Avantajları Nelerdir?
 • Kablonet internet hizmeti almak için telefon hattı gerekmez.
 • Kablonet geniş bant internet bağlantısı mantığında çalışır.
 • Kablonet İnternet hizmeti binanızdaki desteklenen maksimum hıza göre sizlere 10 Mbps ile 100 Mbps arasında internet hızı sağlar.
 • Statik IP hizmetini alarak kurumsal ve özel amaçlarla kablonet internet hizmetini kullanabilirsiniz.
 • Kablonet size ücretsiz E-mail hizmeti sağlar.
 • Kullandığın kadar öde İnternet tarifesi ile kullandığınız internet kadar fatura ödeyebilirsiniz.
 • Kablonet aboneliğiniz devam ettiği sürece yerinde teknik servis hizmeti alabilirsiniz.
 • İnternet hızınız mesafeye bağlı değildir. Herhangi bir noktaya olan uzaklığınız hızı etkilemez.
KabloTV Aboneliğim olmadan Kablonet Hizmeti Alabilir Miyim?

Maalesef, kabloTV aboneliğiniz olmadan türksat kablonet internet hizmeti alamazsınız. Öncelikle kablotv abonesi olmanız gerekmekte.

Evimde KabloTV Hattım Var, Kablonet Servisini Kullanabilir Miyim?

Evet. Kablonet Kampanyalar sayfasındaki kampanyalarımızı inceleyerek kablonet abonesi olabilirsiniz.

Kablonet’e Nasıl Abone Olabilirim?

0850 532 44 10 numaralı çağrı merkezimizden veya hemen başvur sayfamızdaki formu doldurarak kablonet internet tarifelerimize abonelik işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Kablonet’te Kaç Mbps Hız Destekleniyor?

Binanızın desteklediği maksimum değere göre Kablonet internet hızı 10 Mbps ile 100 Mbps arasında değişiklik gösterir.

Kablonet’te Hız Değişikliği Yapabilir Miyim?

Kablonet ( Eski adıyla Uydunet) abonelerimiz ayda bir sefer hız değişikliği yapma hakkına sahiptir. Eğer halihazırda bir kampanyanız varsa kampanya koşulları geçerli sayılacaktır.

Kablonet Abonelik Taşıma Nasıl Yapılır?

Yeni adresinizde KabloTV altyapısı var ise kablonet aboneliğinizi kolayca nakil edebilirsiniz. Yeni adresinize taşımak için bize çağrı merkezimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Taahhütüm Var, Kablonet Abonelik İptali Yapabilir Miyim?

Kablonet internet aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Taahhütünüz var ise BTK tarafından belirlenmiş kurallar çerçevesinde cayma bedeli faturanıza yansıtılır.

Kablonet’e Abone Olurken Modemi Kendim Temin Edebilir Miyim?

Tabii ki. Temin edeceğiniz modemde aşağıdaki özellikler bulunması yeterlidir;

 • Docsis 3.0 standartlarına uyumlu olmalıdır, EuroDocsis standartlarına sahip modemler Türksat Kablonet şebekemizde çalışmamaktadır.
 • Downstream tarafında en az 108Mhz - 1Ghz aralığını desteklemelidir.
 • Downstream’ de Full Band Capture çalışmalıdır.
 • Upstream frekansı en az 5-65 Mhz aralığını desteklemelidir.
 • Kablo arayüzü 75 Ω dişi F-konektör olmalıdır.
 • ANNEX-B Frekans Planı önyüklemeli olmalıdır.
 • PacketCable 1.x , NCS uyumlu olmalıdır bununla birlikte Türksat ses tarafı için herhangi bir çalışma garantisi vermemektedir.
 • Türksat dışarıdan temin edilen modemler için yazılım, konfigürasyon vb. destek konusunda da herhangi bir garanti vermemektedir.
Kablonet Tarife Ücretleri Nelerdir?

Kablonet internet hizmeti ile ilgili kampanyalarımıza ve tarife ücretlerimize Kablonet kampanyalar sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kablonet’e Abone Olurken Aktivasyon Ücreti Öder Miyim?

Kablonet hizmeti için aktivasyon ücreti standart olarak faturanıza yansıtılmaktadır. Aktivasyon ücreti bulunmayan kampanyalarımızı kablonet internet kampanyaları sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Kablonet Akıllı Sınırsız Tarife Nedir?

Akıllı Sınırsız tarife müşterilerimize sınırsız internet sağlamaktadır. Günün 00:00 ile 19:00 saatleri arasında internet hızı tarifede belirtilen hızlara yükseltilmektedir.

Kablonet İnternet Hizmetinde Simetrik Tarife Nedir?

Simetrik internet tarifesinde Download/Upload ( İndirme/Gönderme) hızları birbirine eşittir. Kullanım miktarınıza göre herhangi bir ekstra ücret ödememekle birlikte tarifenizdeki hız da değişmemektedir.

Sınırsız Kablonet Tarifesi Nedir?

Sınırsız tarife kapsamında, kullandığınız internet miktarınıza göre internet hızınızda herhangi bir değişiklik yapılmaz ve faturanıza ek bir ücret yansıtılmaz.

Kablonet ile İlgili Sorunlarımı Nasıl Çözebilirim?

Başvuru ve kurulum sonrası yaşanan sorunlar (arıza) için 0850 804 4444 çağrı merkezimizden bize ulaşarak destek talebinde bulunabilirsiniz.

EN HIZLI
İNTERNET
hız testi
Milyonlarca Kullanıcının Yaptığı Hız Testi Sonuçlarına Göre, Kablonet Türkiye'nin En Hızlı İnterneti Olarak Zirvedeki Yerini Korudu.
EN DÜŞÜK
ŞiKAYET
en düşük şikayet
Türkiye’nin en yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan markalarının belirlendiği sikayetvar.com A.C.E Awards 2019 (Achievement in Customer Excellence) Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. KabloTV ve Kablonet dijital yayın ve internet kategorilerinin 4. kez lideri oldu.
FİYAT
PERFORMANS
uygun fiyat
Türkiye'nin En Hızlı Fiber İnternetini Fiyat / Performans Oranı İle Size Sunuyoruz. Güncel Kampanyalarımızdan Yararlanmak İçin Tıklayın.

KABLONET HANGİ ŞEHİRLERDE VAR?

Türksat Kablonet, Kablotv, Kabloses Hizmetinin,
Aktif Olarak Verildiği İl ve İlçelere Aşağıdan Göz Atabilirsiniz.
harita
yay
Biz Sizi Arayalım?
Müşteri temsilcimiz, Sizi gün içerisinde güncel kampanya ve alt yapımızla ilgili bilgilendirme yapacaktır.
paket sihirbazı
Sizin için özelleştirilmiş
paketleri bulmanızı sağlar!
Seçiminizi yapın, sizin için özelleştirilmiş paketler seçmenizi kolaylaştıralım.
Türkiye'nin tek kablo operatörü olan TÜRKSAT A.Ş., tamamen kendine ait fiberoptik altyapısı sayesinde Kablo TV hattı üzerinden fiber Uydunet internet ve Teledünya HD tv yayın hizmeti vermektedir. 10 Mbps'den 100 Mbps'ye kadar tarife seçenekleri ile telefon hattına ihtiyaç duymayan yüksek hızlı internet, gerçek geniş bant kalitesinde evlerinize kadar hizmet vermektedir.