HEMEN BAŞVUR
KARŞILAŞTIRMA
loading

Türksat Kablo ve Hizmetleri

Uğur ÖZTÜRK, Türksat Kablo ve Hizmetleri Adlı Köşe Yazısı
kablo

Türksat Uydu Haberleşme Kablo Tv ve İşletme A.Ş. , Türkiye’de devlet adına uydu işletmeciliği yapan, Türkiye’nin tek uydu operatörü ünvanına sahip, tüm bunların yanında televizyon ve radyo yayıncılığı, eski adı ile Teledünya yeni adı ile Kablo Tv markası altında digital televizyon yayın hizmeti, eski adı ile Uydunet yeni adı ile Kablonet markası altında fiber internet bağlantı hizmeti, Kabloses markası altında da VOIP (İnternet bağlantısı üzerinden ses aktarımı, telefon hizmeti) gibi hizmetleri de bünyesinde barındırmaktadır.

Türksat Kablo markası kullanıcılarına, tamamen kendi teknolojisi ve fiber alt yapısı üzerinden uygun fiyatlara fiber internet ve hd yayın deneyimini sunmayı hedeflemektedir. Her ihtiyaca uygun zengin fiber internet ve hd yayın paket seçenekleri ile kullanıcıların işini kolaylaştırmaktadır.

KABLO TV

Türkiye’de 1988 de PTT tarafından hizmete sunulan Kablo Tv hizmeti, faaliyetlerine şuan Türksat bünyesinde devam etmektedir. Kablo TV, Kasım 2008 yılında Teledünya markası ile digital televizyon yayıncılığına da başladı. Kasım 2016 yılında Teledünya markası yerini Kablo Tv markasına bırakmıştır. Kablo Tv özellikle olumsuz hava şartlarında yayın kaybı yaşatmaması, her türlü hava şartlarında hd televizyon yayınını kesintisiz kullanıcılarına sağlayabilmesi ve kullanıcıları eski tip çanak anten kurulumları ile meşgul etmemesi gibi faydaları ile birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Günümüzde Kablo Tv, Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bolu, Bursa, Denizli, Edirne, Eskişehir, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Samsun, Tekirdağ, Yalova ve Zonguldak olmak üzere toplam 24 ilde faaliyet göstermektedir. Ayrıca alt yapıya yaptığı yatırımlarla il sayısını arttırmayı planlayan Türksat Kablo yakın zamanda Şanlıurfa, Hatay ve Malatya için de alt yapı protokolü imzalama planlarını yapıyor. Eylül 2019 verilerine göre şuan Kablo TV analog abone sayısı 1.257.535, digital yayın abone sayısı 1.111.419 dur. Bu sayı her geçen gün artmaktadır.

Kablo TV yayınlarında Conax şifreleme sistemi kullanılmaktadır. Set Top Box cihazlarındaki EPG yazılımı sayesinde kullanıcı, tüm televizyon kanallarının yayın akışına anında ulaşabilmektedir. Kablo Tv hizmeti için kullanılan Set Top Box ve Conax modül cihazlarının üreticisi ve tedarikçisi Neta Elektronik Cihazlar San. Ve Tic. A.Ş. firmasıdır. Neta Elektronik Cihazlar San. Ve Tic. A.Ş., aynı zamanda Türksat Kablonet ve KabloTV markalarına ait fiber internet ve Hd yayın hizmetlerinin uzun süredir pazarlamasını da yapmaktadır. Şu anda üretimi aktif olan Set Top Box cihaz modelleri Neta HD 8800 ve Neta HD 8900 ‘dır. Aboneler uygun kiralama koşulları ile bu cihazlar aracılığı ile Kablo Tv Hd yayın hizmetini kesintisiz kullanabilmektedir.

Türksat Kablo Tv ayrıca Sayısal radyo ve tv yayıncısıdır. Değişik taşıyıcı ortamlardan gelen analog ve/ya da sayısal radyo, televizyon (TV) ve veri sinyallerinin birleştirilip arttırılarak, hem sayısal paketler, hem de analog sinyaller hâlinde, fiber ve/ya da koaksiyel kablolar üzerinden abonelere, etkileşimli haberleşmeyi (interaktiviteyi) sağlayacak şekilde iletir. Yüksek kalitede ses ve görüntü iletimi sunan ve frekans kirlenmesinden etkilenmeyen kablo şebekeleri, bant genişliği ve iki yönlü iletişime uygunluğu ile televizyon yayını, internet, veri ve interaktif hizmetlerin verilebileceği bir altyapıya sahiptir.

Kablo Tv Analog Kablo Tv, Giriş Paketi, Temel Paket ve Üst yayın paket seçenekleri ile kullanıcılarının ihtiyacına en verimli ve kolay şekilde ulaşmalarını hedeflemiştir. Ayrıca vizyondan kalkan güncel sinema filmlerinin yayınlandığı Vizioon Sinema ve Altın Sinema paketleri, en yeni ve en prestijli belgesellerin yer aldığı Nat Geo+ belgesel paketini, spor severler için en prestijli futbol liglerini ve bir çok farklı spor dallarını takip edecekleri Ssport ve Bein Sport spor paketleri ile de kullanıcılarına çeşitlilik getirmiştir.

KABLONET

“Gerçek İnternet!” sloganı ile 2008-2016 yılları arasında Uydunet markası ile faaliyet gösteren İnternet Servis Sağlayıcısı 2016 yılından itibaren Kablonet markası ile faaliyetlerine devam etmektedir. Kablo TV şebekesinin olduğu 24 ilde fiber altyapısı ile kullanıcılarına hizmet vermektedir. Doğrudan Kablo TV hattına takılan Netmaster firmasının tedarik ettiği DOCSIS yazılımlı modemler aracılığı ile internet bağlantısı sağlandığından sabit bir telefon hattına gerek kalmadan da abone olunabilmesi, kullanıcılarını internet hizmeti almak için sabit telefon alma zorunluluğundan da kurtarmıştır.

Kullanıcılarına ihtiyaçlarına uygun 16 mbps ile 100 mbps arasında değişen zengin ve çeşitli fiber internet hız paketleri sunmaktadır. Ayrıca paket içeriklerine Kablo Tv ve Kabloses hizmetlerini de ekleyerek kullanıcılarının Hd Tv yayın, telefon ve internet ihtiyaçlarını tek pakette toplamış ve kullanıcılarını fatura kalabalığından kurtararak 3 hizmeti tek fatura halinde sunmuştur. BTK nın yakın zamanda almış olduğu karar ile Adil Kullanım Kotası uygulamasının kaldırılmasıyla birlikte kotalı, duran kotalı, kotasız seçenekleri ile kullanıcılarına fiber hız deneyimini uygun fiyatlarla yaşatmaya devam etmektedir. Ayrıca Türkiye’de ilk kez belirli saatlerde değişken hız uygulamasını devreye alan Akıllı Sınırsız teknolojisini kullanarak kesintisiz fiber internet hizmetlerini kullanıcılarına sunmaktadır.

Yakın zamanda Türksat Kablo markasının HD TV yayın hizmeti için kullanılan Set Top Box ve Conax modül üreticisi ve tedarikçisi olan ayrıca aynı markanın ürünlerinin pazarlama yetkisini de elinde bulunduran Neta Elektronik Cihazlar San. Ve Tic. A.Ş. firması www.superkablonet.com web sitesini canlıya alacaktır. “Süper İnternet” sloganı ile Türksat Kablo markasını en iyi şekilde pazarlamayı hedefleyen firma Kablo Net ve Kablo TV paketlerini kullanıcılara bu site üzerinden sunabilecek.

Kablonet uygun fiyata sundukları yüksek hız paketleri ile birçok alanda rakiplerini geride bırakmıştır. Ookla firmasına bağlı speedtest sitesinin yayınladığı sabit internet hız ölçüm testlerinde Türkiye’nin en hızlı indirme hızına sahip firma olmuştur. Bunun yanında dijital yayın platformu Netflix in her ay yayınladığı en hızlı marka sıralamasında kullanıcılara sunduğu fiber internet hizmeti ile başı çekmektedir. Ayrıca dünyada popüler bir online oyun platformu olan Stream uygulamasında da en hızlı internet servis sağlayıcısı ünvanı alarak rakiplerini geride bırakmıştır. Özellikle günümüzde online oyun ve e-spor kavramlarının sözlüğümüze girmesiyle birlikte online oyun oynayan kullanıcıların ve e-sporcuların Türksat Kablonet ile fiber interneti oyunlarında bağlantı kopmadan, ping ve lag yaşamadan en hızlı ve en verimli şekilde kullanmalarını sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra Türksat Kablo Mart 2020 de düzenlenen A.C.E ödül törenlerinde digital yayın platformu kategorisinde Kablo TV, İnternet Servis Sağlayıcıları kategorisinde Kablonet markası ile Türkiye’nin prestijli ödülü olan A.C.E. Awards (Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri) ‘a layık görülerek önceki yıllarda yine aynı organizasyonda almış olduğu ödüllerine yenisini eklemiştir.

Eylül 2019 ‘da yayınlanan BTK verilerine göre toplam Kablonet abone sayısı 942.145 le 1.000.000 aboneye yaklaşmıştır.

 

Biz Sizi Arayalım?
Müşteri temsilcimiz, Sizi gün içerisinde güncel kampanya ve alt yapımızla ilgili bilgilendirme yapacaktır.
paket sihirbazı
Sizin için en uygun
paketleri bulmanızı sağlar!
Seçiminizi yapın, sizin için en uygun paketler seçmenizi kolaylaştıralım.
Türkiye'nin tek kablo operatörü olan TÜRKSAT A.Ş., tamamen kendine ait fiberoptik altyapısı sayesinde Kablo TV hattı üzerinden fiber Uydunet internet ve Teledünya HD tv yayın hizmeti vermektedir. 10 Mbps'den 100 Mbps'ye kadar tarife seçenekleri ile telefon hattına ihtiyaç duymayan yüksek hızlı internet, gerçek geniş bant kalitesinde evlerinize kadar hizmet vermektedir.