HEMEN BAŞVUR
KARŞILAŞTIRMA
loading

Kablonet Arıza Bildirimi ve Müşteri Hizmetleri Numarası

Erdi GÖÇERİ, Kablonet Arıza Bildirimi ve Müşteri Hizmetleri Numarası Adlı Köşe Yazısı
kablo

kablonet arıza

Türksat kablonet internet kullanıcısıysanız ve internet bağlantınızda sorun varsa, 0 850 804 44 44 Kablonet müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak arıza kaydı oluşturabilir, arızanız bölgesel çapta değilse en kısa sürede internet bağlantı sorununuzu çözümletmek için destek alabilirsiniz. 

İnternet Arıza Çeşitleri

Web Sayfası Yüklenemedi Hatası

Açmak istediğiniz bir internet sitesi açılmıyor ise aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

  • Hata aldığınız web sitesinin mahkeme kararı vb. gibi sebeplerden engellenmediğinden emin olun.
  • Bilgisayarınızda yüklü olan antivirüs programı varsa, bu program ziyaret etmek istediğiniz sitede zararlı yazılım tespit etmiş ve erişimi engellemiş olabilir.
  • Kullandığınız web tarayıcısı ( chrome, edge, firefox, opera vb.) kaynaklı sorun yaşıyor olabilirsiniz. Alternatif bir tarayıcı denediğiniz halde erişim sağlayamıyorsanız çerezlerinizi temizlemeyi deneyin.
  • Bilgisayarınızın DNS ayarlarını manuel olarak yaptıysanız, ağ ayarları kısmından otomatik dns atamasını aktifleştirip tekrar deneyin.

Yukarıdaki yöntemler işe yaramıyorsa, modeminizi kapatıp 15 saniye bekledikten sonra tekrar açmanızı öneririz. Sorununuz devam ederse türksat kablonet müşteri destek hattını arayabilirsiniz.

İnternet Bağlantı Kopması

İnternetiniz sürekli kopuyorsa;

  • Wi-Fi ile bağlanıyorsanız cihazınızı bir LAN kablosu aracılığıyla modeme bağlayın. Eğer sorununuz düzelirse modeminiz ve cihazınız etrafındaki Televizyon, Mikrodalga vb. cihazlar sinyal kalitesini düşürüyor olabilir.
  • Zaten LAN kablosu aracılığıyla internete bağlanıyorsanız modeminizin ışıklarını ve duvardan gelen internet hattı ile arasındaki bağlantıları kontrol ediniz.

Sorununuz hala devam ediyorsa Türksat Müşteri Hizmetlerini arayarak destek talebinde bulunabilirsiniz.

İnternet Hız Sorunu

Fiber internet hizmetinizde hız sorunu yaşıyorsanız veya hız testi sonuçlarından memnun değilseniz;

  • Modeminize bağlı olan tüm cihazların bağlantısını kestikten sonra LAN kablosu ile tek bir cihaz bağlayıp hız testi gerçekleştirin.  
  • Bulnduğunuz bölgede kablosuz sinyaller yayan cihazlar fazla ise Wi-Fi performansınızda düşme görülebilir, ethernet kablos aracılığıyla modeme bağlandıktan sonra sorunun devam edip etmediğini doğrulayın.
  • Arkaplanda internet kullanan uygulamalarınızı kontrol edin.

Planlı Bölgesel Bakım Çalışması Nedir?

Türksat Kablo altyapısını geliştirmek ve size daha iyi hizmet verebilmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz, genellikle en geç 48 saat öncesinden sizlere bildirilen altyapı bakım çalışmalarıdır. 

Kablonet Kullanıcısı Değilseniz

Halihazırda Türksat kablonet veya kablotv abonesi değilseniz, 0850 532 44 10 numaralı hattımızdan yeni abonelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bulunduğunu bölgede evde internet veya yalın internet hizmeti için gerekli olan türksat kablo altyapısı olup olmadığını Altyapı Sorgulama sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Biz Sizi Arayalım?
Müşteri temsilcimiz, Sizi gün içerisinde güncel kampanya ve alt yapımızla ilgili bilgilendirme yapacaktır.
paket sihirbazı
Sizin için en uygun
paketleri bulmanızı sağlar!
Seçiminizi yapın, sizin için en uygun paketler seçmenizi kolaylaştıralım.
Türkiye'nin tek kablo operatörü olan TÜRKSAT A.Ş., tamamen kendine ait fiberoptik altyapısı sayesinde Kablo TV hattı üzerinden fiber Uydunet internet ve Teledünya HD tv yayın hizmeti vermektedir. 10 Mbps'den 100 Mbps'ye kadar tarife seçenekleri ile telefon hattına ihtiyaç duymayan yüksek hızlı internet, gerçek geniş bant kalitesinde evlerinize kadar hizmet vermektedir.