HEMEN BAŞVUR
KARŞILAŞTIRMA
loading

Kablonet (Uydunet) Hakkında

Buket ÖZTEKİN, Kablonet (Uydunet) Hakkında Adlı Köşe Yazısı
kablo

TÜRKSAT 

Uydu ve kablo ağı üzerinden hizmetler vermek amacı ile kurulmuş Ulaştırma Bakanlığına bağlı bir kurumdur. TÜRKSAT 24 ilimizde karasal Kablo tv şebekesi üzerinden Kotasız Fiber internet, dijital yayın ve telefon hizmetleri sunmaktadır. 2019 yılında bilinen adıyla Uydunet, olan internet hizmeti ve Teledünya olan dijital yayın hizmetlerinin ismi Kablonet ve Kablo TV olarak değişmiştir. Kablonet ve kablo tv hizmetin den faydalanılabilmesi için Docsis özellikli Netmaster marka modem ve Neta Marka dijital kablo alıcısı ile doğrudan bağlantı yapılmaktadır. Diğer internet ve dijital yayın sağlayıcı platformlardan ayıran en önemli özelliği telefon alt yapısına ve çanak antene ihtiyaç duymadan hizmet verebiliyor olmasıdır .

KABLOTV

1988’de PTT tarafından başlatıldı. PTT tarafından 9 şehirde hizmet vermeye başlayan kablo TV hizmeti 1995 yılında Türk Telekom firmasına devredilerek bu sayede yaygınlaşmaya ve büyümeye devam etti. KabloTV Türk Telekoma geçişinden sonra Türk Telekom’un özelleştirilmesinden sebep Rekabet kurulunun tercihi ile tekel olmayı önlemek adına TÜRKSAT’a bağlandı . Faaliyetlerine hâlen Türksat bünyesinde devam etmekte olan kablo tv adını TELEDÜNYA olarak duyurmaya devam etmiştir sonrasında KABLOTV olarak hizmet vermeye devam etmiştir. Kanal sayısı günden güne artan yerli, yabancı, haber, spor, çocuk ve belgesel olmak üzere zengin bir kanal listesi bulunmaktadır. Aynı zamanda teknolojik olarak uydu alıcısı yani SET-TOP BOX oldukça gelişmiştir. Bu dönemlerde NETA ELEKTRONİK CİHAZLAR SANAYİ ve TİCARET A.Ş. tarafından üretilen cihazlar da kayıt alma özelliği de başlatılmıştır. Conax modül – i kutu – hd stb şeklinde cihazlar üretilmektedir.

UYDUNET

Uydunet, bir Türksat Kablo hizmetidir. Uydunet, fiber optik altyapı desteği ile istediğiniz gerçek hızlara ulaştırır. Aslında Kablo TV’nin en güzel avantajı Uydunet telefon hattında gerek olmadan alabilmesidir. İnternet kullanıcılarının yalın internet bile olsa sabit bir ücretin aboneden alınmasıdır. Bu ücret birçok aboneye sıkıntı yaşatmaktadır. Bu sistemde aynı kablo üzerinden hem Kablo TV yayınlarının analog olarak izleyebilecek hem de Uydunet internetten faydalanabilecekler. Alt yapısında ki kablolama sisteminde ki özellik cam ve ipekten yapılmış olmasıdır. Binanın önündeki kutulara kadar cam ve ipektir binanın içinden daireye kadar kablo olmasıdır. UYDUNET internet hizmeti kullanıcıları gerçek hızlara ulaştırırken fiyat olarak da uygundur. Bugünlerde eski ismine dönüş yapmıştır ve ismi Kablonet olarak değişmiştir.

 

Biz Sizi Arayalım?
Müşteri temsilcimiz, Sizi gün içerisinde güncel kampanya ve alt yapımızla ilgili bilgilendirme yapacaktır.
paket sihirbazı
Sizin için en uygun
paketleri bulmanızı sağlar!
Seçiminizi yapın, sizin için en uygun paketler seçmenizi kolaylaştıralım.
Türkiye'nin tek kablo operatörü olan TÜRKSAT A.Ş., tamamen kendine ait fiberoptik altyapısı sayesinde Kablo TV hattı üzerinden fiber Uydunet internet ve Teledünya HD tv yayın hizmeti vermektedir. 10 Mbps'den 100 Mbps'ye kadar tarife seçenekleri ile telefon hattına ihtiyaç duymayan yüksek hızlı internet, gerçek geniş bant kalitesinde evlerinize kadar hizmet vermektedir.