HEMEN BAŞVUR
KARŞILAŞTIRMA
loading

Türksat Kablonet Ve Süper İnternet

Aysun YILDIRIM, Türksat Kablonet Ve Süper İnternet Adlı Köşe Yazısı
kablo

İnternet insan hayatının en önemli faktörlerinden biri oldu. İş hayatımız, eğitim hayatımız, sosyal çevremiz gibi birçok konu internet döngüsü içerisinde ilerlemeye başladı. Bu döngü ile beraber internete artan ihtiyaç ve artan bu ihtiyacın giderilmesi konusunda haberleşme ve telekomünikasyon sektörüne bağlı firmalarda artış meydana geldi. Ülkemizde artan internet kullanımı için Ulaştırma Bakanlığına bağlı olarak 2004 yılında kurulmuş olan TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş kullanıcılarına hızlı ve sınırsız internet, bununla beraber dijital yayın ve ev telefon hizmeti verebilmektedir.

Bilinen en eski adı ile Kablo TV, Yayıncılığına 1988 yılında Ankara’da PTT tarafında başladı. 2004 yılında TÜRKSAT a bağlandı ve 2008 yılında dijital yayın faaliyetlerine başladı. Kablo TV halen TÜRKSAT bünyesinde ve 24 ilde yayın hizmetine devam etmektedir. En belirgin özelliği ise çanak anten vb. gibi uygulamalar olmadan kötü hava koşullarında bile kullanıcılarına HD görüntü kalitesi ile yayın hizmetini kesintisiz olarak verebilmesidir. Kablo TV’de 1'i UHD, 108'i HD, 76'sı ise SD olmak üzere 185 televizyon kanalı ve 11 tane de radyo yer almaktadır. Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bolu, Bursa, Denizli, Edirne, Eskişehir, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Samsun, Tekirdağ, Yalova ve Zonguldak illerinde faaliyet göstermekte ve bu illerimize en yakın zamanda Şanlıurfa, Hatay ve Malatya illerinin de yer alması planlanmaktadır. Kablo TV dijital yayının kullanımında Conax Modül ve HD Set-Top-Box cihazları kullanılmaktadır. Set-Top-Box'lar da bulunan EPG özelliği sayesinde Kullanıcı İzlemek istediği programı seçtiğinde programın olduğu kanalı otomatik olarak açması ve yayın akışlarına ulaşım sağlanmaktadır. Conax modülün kullanıcılarına en büyük kolaylığı ise çift kumanda kullanımını ortadan kaldırarak tek kumanda ile kullanım sağlayabilmesidir. TÜRKSAT HD STB ve Conax modül cihazlarını Neta Elektronik Cihazlar San. Ve Tic. A.Ş. firması üzerinden tedarik etmektedir.

Kablo TV içerikleri Kullanıcıların talep ve ihtiyaçlarına göre 3 farklı seçenek ile sunulmaktadır. Bunlar Giriş paketi, Temel paket ve Üst paket şeklindedir. Yayın paketleri kampanyalar ile müşterilere uygun maliyetler ile sunulmaktadır.

Kablonet İnternet ise; Kablo TV şebekeleri, bant genişliği ve iki yönlü iletişimde teknik üstünlüğü ile internet hizmeti verilmesidir. Docsis standartları kabul edilmiş ve şebekeleri buna göre yapılandırılmıştır. 2008-2016 yılları arasında Uydunet olarak adlandırılıp faaliyetini sürdürmüştür. 2016 yılından itibaren de Kablonet marka adı ile faaliyetlerine devam etmektedir. Kablonet, Kablo TV şebekesi üzerinden telefon hattına ihtiyaç duyulmaksızın internet bağlantısı sağlayan bir sistemdir.

Kablonet Fiber optik altyapısı ile birlikte müşterilerine ‘’kesintisiz ve hızlı internet’’ vermeyi amaçlamıştır. 2019 yılı itibariyle kaldırılan AKN uygulaması ile birlikte müşterilerine Sınırsız, Akıllı Sınırsız ve Kotalı internet tercihlerini sunmuş ve müşteri memnuniyetini üst seviyelere taşımıştır. Mart 2020 de ise A.C.E. Awards ( Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri) ‘a layık görülerek bu unvanını taçlandırmıştır. www.superkablonet.com web sitesi üzerinden 100 Mbps internet hızı ile birlikte sunulan kampanyalar ile müşterilerine uygun ve hızlı internet deneyimini yaşatmaktadır. Speedtest sitesinin yayınladığı internet hız ölçüm testlerinde Kablonet Türkiye’nin en hızlı indirme hızına sahip firması olmuştur.

 

 

 

Biz Sizi Arayalım?
Müşteri temsilcimiz, Sizi gün içerisinde güncel kampanya ve alt yapımızla ilgili bilgilendirme yapacaktır.
paket sihirbazı
Sizin için en uygun
paketleri bulmanızı sağlar!
Seçiminizi yapın, sizin için en uygun paketler seçmenizi kolaylaştıralım.
Türkiye'nin tek kablo operatörü olan TÜRKSAT A.Ş., tamamen kendine ait fiberoptik altyapısı sayesinde Kablo TV hattı üzerinden fiber Uydunet internet ve Teledünya HD tv yayın hizmeti vermektedir. 10 Mbps'den 100 Mbps'ye kadar tarife seçenekleri ile telefon hattına ihtiyaç duymayan yüksek hızlı internet, gerçek geniş bant kalitesinde evlerinize kadar hizmet vermektedir.